
Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.374
$10.374
10
$9.8553
$98.553
50
$8.29939
$414.9695
100
$7.78069
$778.069
500
$6.898843
$3449.4215
1000
$6.483874
$6483.874
请发送询价,我们将立即回复。
| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | Audio |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.68 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LKX |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.4024 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Bulk |