
Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.743
$3.743
10
$3.0248
$30.248
50
$2.64024
$132.012
100
$2.31021
$231.021
500
$1.760141
$880.0705
1000
$1.540121
$1540.121
2500
$1.485116
$3712.79
5000
$1.43012
$7150.6
请发送询价,我们将立即回复。
| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.7 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGU |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.955 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 2700 µF |
| Package | Bulk |