
Panduit Corp
型号:
LCDX4/0-38D-X
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN TERM RECT TONG 4/0 AWG #3/8
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$13.9365
$13.9365
10
$13.56315
$135.6315
25
$13.18638
$329.6595
50
$12.80942
$640.471
100
$12.432745
$1243.2745
500
$12.055994
$6027.997
1000
$11.679234
$11679.234
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.160" (4.06mm) |
| Width - Outer Edges | 1.190" (30.23mm) |
| Color | Purple |
| Diameter - Barrel ID | 0.650" (16.51mm) |
| Terminal Type | Rectangular Tongue |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Diameter - Ring ID | 0.410" (10.41mm) |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 4/0 AWG |
| Product Status | Active |
| Diameter - Barrel OD | 0.810" (20.57mm) |
| Stud/Tab Size | 3/8 Stud |
| Series | Pan-Lug® |
| Length - Overall | 3.330" (84.58mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | Panduit Corp |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | Two Stud Holes |
| Base Product Number | LCDX |