
GAPTEC Electronic
型号:
LC78_1.8-3.0
封装:
-
批次:
-
描述:
DC-DC STEP DOWN REGULATORS
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。
| Voltage - Input (Max) | 28V |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 3A |
| Supplier Device Package | - |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Package / Case | 3-SIP Module |
| Efficiency | 87% |
| Mfr | GAPTEC Electronic |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Approval Agency | - |
| Voltage - Output 1 | 1.8V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.5mm x 10.2mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 5.4 W |
| Control Features | - |
| Series | LC78_3.0 |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Standard Number | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |