首页 / 固定电感器 / LBDND2020MKT4R7MM
LBDND2020MKT4R7MM
detaildesc
LBDND2020MKT4R7MM
Taiyo Yuden
型号:
LBDND2020MKT4R7MM
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
FIXED IND 4.7 UH 0.95A 0.242 OHM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 242mOhm Max
Ratings -
Inductance 4.7 µH