LAR2D471MELA25
detaildesc
LAR2D471MELA25
Nichicon
型号:
LAR2D471MELA25
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.48 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LAR
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.22 A @ 50 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 470 µF