
Panduit Corp
型号:
LAB1/0-12-L
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
ALUMINUM COMPRESSION LUG, 2 HOLE
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。
| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.230" (5.84mm) |
| Color | Tan |
| Width - Outer Edges | 0.880" (22.35mm) |
| Terminal Type | Standard |
| Diameter - Barrel ID | 0.390" (9.91mm) |
| Contact Finish | Tin |
| Diameter - Ring ID | 0.530" (13.46mm) |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 1/0 AWG |
| Product Status | Active |
| Diameter - Barrel OD | 0.640" (16.26mm) |
| Stud/Tab Size | 1/2 Stud |
| Series | LAB |
| Length - Overall | 5.390" (136.91mm) |
| Mfr | Panduit Corp |
| Contact Material | Aluminum |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | Two Stud Holes |