
STMicroelectronics
型号:
L7815CV-DG
封装:
TO-220
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 15V 1.5A TO220
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.874
$0.874
10
$0.76475
$7.6475
25
$0.71858
$17.9645
100
$0.58653
$58.653
250
$0.544768
$136.192
500
$0.463619
$231.8095
1000
$0.370899
$370.899
2500
$0.336129
$840.3225
5000
$0.328035
$1640.175
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 8 mA |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 54dB (120Hz) |
| Current - Output | 1.5A |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 15V |
| Package | Tube |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A (Typ) |
| Base Product Number | L7815 |