L77SDDG50S
detaildesc
L77SDDG50S
Amphenol ICC (Commercial Products)
型号:
L77SDDG50S
描述:
CONN D-SUB RCPT 50POS SLDR CUP
用户指南
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Wire Gauge -
Product Status Active
Backset Spacing -
Contact Material Phosphor Bronze
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C