L4006L8TP
detaildesc
L4006L8TP
Littelfuse Inc.
型号:
L4006L8TP
封装:
ITO-220AB
描述:
SENTRIAC 400V 6A 10-10-10-20MA T
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 110°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 20 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Configuration Single
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package ITO-220AB
Voltage - Off State 400 V
Series Lxx06xx
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tube
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 50A, 60A
Current - On State (It (RMS)) (Max) 6 A