L2C5-30951208F1500
detaildesc
L2C5-30951208F1500
Lumileds
型号:
L2C5-30951208F1500
品牌:
Lumileds
描述:
LED COB LUXEON WHT RECT 3000K
用户指南
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 15.00mm Dia
Configuration Rectangle
Viewing Angle 115°
Color White, Warm
Current - Test 900mA
Current - Max 1.8A
CRI (Color Rendering Index) 95
Size / Dimension 24.00mm L x 20.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 115 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 3600lm (Typ)
Series LUXEON CoB Core Range
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Features -
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34.7V