首页 / 彩色LED照明 / L1SP-DRD0002000000
L1SP-DRD0002000000
detaildesc
L1SP-DRD0002000000
Lumileds
型号:
L1SP-DRD0002000000
品牌:
Lumileds
封装:
SMD
描述:
LED SUNPLUS 20 RED 660NM SMD
库存 : 2632
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
产品信息
参数信息
用户指南
Viewing Angle 162°
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Color Red
Current - Max 700mA
Current - Test 350mA
Thermal Resistance of Package -
Mounting Type Surface Mount
Lumens/Watt @ Current - Test -
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Wavelength 660nm (655nm ~ 665nm)
Luminous Flux @ Current/Temperature -
Series LUXEON SunPlus 20 Horticulture
Temperature - Test 85°C
Package / Case 0707 (1919 Metric)
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.95V