
onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.399
$0.399
10
$0.342
$3.42
100
$0.237785
$23.7785
500
$0.18563
$92.815
1000
$0.150879
$150.879
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 150MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 5 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 100mA, 3A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20 V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Power - Max | 750 mW |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Cut Tape (CT) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 340 @ 500mA, 2V |
| Base Product Number | KSD5041 |