KPSE06F16-26PYA206
detaildesc
KPSE06F16-26PYA206
ITT Cannon, LLC
型号:
KPSE06F16-26PYA206
描述:
CONN PLUG MALE 26POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Black Zinc
Shell Size - Insert 16-26
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Male Pins
Features Strain Relief
Primary Material Metal
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C