KAM31NR71C105KL
detaildesc
KAM31NR71C105KL
KYOCERA AVX
型号:
KAM31NR71C105KL
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series -
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF