JS1AF-B-48V-F
detaildesc
JS1AF-B-48V-F
Panasonic Electric Works
型号:
JS1AF-B-48V-F
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V
库存 : 67
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
产品信息
参数信息
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 100VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 10 A
Coil Current 7.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 6.4 kOhms
Must Release Voltage 4.8 VDC
Product Status Obsolete
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Coil Insulation Class B
Relay Type General Purpose
Series JS
Operate Time 10 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 48VDC
Mfr Panasonic Electric Works
Must Operate Voltage 33.6 VDC