
GlobTek, Inc.
型号:
JACK-L-SMT-10A-RA(R)
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN PWR JACK 2.50MMX5.50MM SLDR
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.1825
$3.1825
10
$2.888
$28.88
25
$2.73524
$68.381
50
$2.67178
$133.589
100
$2.54448
$254.448
250
$2.22642
$556.605
500
$2.162808
$1081.404
1000
$1.844748
$1844.748
2500
$1.717524
$4293.81
请发送询价,我们将立即回复。
| Contact Material - Plating | Gold |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Iron |
| Body Color | Silver |
| Current Rating (Amps) | 10 A |
| Gender | Male |
| Voltage - Rated | 50VDC |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Single Switch, Normally Closed |
| Includes | - |
| Industry Recognized Mating Diameter | 2.50mm ID (0.098"), 5.50mm OD (0.217") |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | GlobTek, Inc. |
| Connector Type | Jack |
| Features | - |
| Mating Length/Depth | - |
| Operating Temperature | - |
| Number of Positions/Contacts | 4 Conductors, 5 Contacts |
| Termination | Kinked Pin, Solder |
| Thread Size | - |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Board Cutout, Through Hole, Right Angle |
| Mounting Feature | - |
| Actual Diameter | 0.098" (2.50mm ID) |
| Series | - |
| Body Material | - |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | JACK-L |