
CIT Relay and Switch
型号:
J1524CF120VAC
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 120V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$8.17
$8.17
20
$7.66175
$153.235
40
$6.469738
$258.78952
80
$6.129286
$490.34288
240
$5.448288
$1307.58912
440
$5.10776
$2247.4144
960
$4.767252
$4576.56192
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 300VAC - Max |
| Termination Style | Plug In |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Coil Current | 26.4 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 4.55 kOhms |
| Must Release Voltage | 36 VAC |
| Product Status | Active |
| Contact Form | 4PDT (4 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Coil Insulation | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Series | J152 |
| Operate Time | 25 ms |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 120VAC |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Must Operate Voltage | 96 VAC |
| Release Time | 25 ms |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | J1524C |