
CIT Relay and Switch
型号:
J1512CF240VAC1.2
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 240V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.7355
$6.7355
20
$6.31845
$126.369
40
$5.335675
$213.427
80
$5.05495
$404.396
240
$4.493262
$1078.38288
440
$4.212452
$1853.47888
960
$3.931613
$3774.34848
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 300VAC - Max |
| Termination Style | Plug In |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Coil Current | 12.6 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 19 kOhms |
| Must Release Voltage | 72 VAC |
| Product Status | Active |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Coil Insulation | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Series | J151 |
| Operate Time | 25 ms |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 240VAC |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Must Operate Voltage | 192 VAC |
| Release Time | 25 ms |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | J1512C |