
IXYS
型号:
IXGK400N30A3
品牌:
封装:
TO-264 (IXGK)
批次:
-
描述:
IGBT 300V 400A 1000W TO264AA
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$24.263
$24.263
10
$22.37345
$223.7345
100
$19.105545
$1910.5545
500
$17.345841
$8672.9205
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Test Condition | - |
| Input Type | Standard |
| Switching Energy | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 400 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 300 V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-264 (IXGK) |
| Td (on/off) @ 25°C | - |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 1200 A |
| Series | GenX3™ |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 1.15V @ 15V, 100A |
| Gate Charge | 560 nC |
| Package / Case | TO-264-3, TO-264AA |
| Power - Max | 1000 W |
| Mfr | IXYS |
| Package | Tube |
| IGBT Type | PT |
| Base Product Number | IXGK400 |