IXFX64N60Q3
detaildesc
IXFX64N60Q3
IXYS
型号:
IXFX64N60Q3
品牌:
IXYS
封装:
PLUS247™-3
描述:
MOSFET N-CH 600V 64A PLUS247-3
库存 : 17
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
产品信息
参数信息
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9930 pF @ 25 V
FET Type N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 190 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 95mOhm @ 32A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 6.5V @ 4mA
Supplier Device Package PLUS247™-3
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Power Dissipation (Max) 1250W (Tc)
Series HiPerFET™
Package / Case TO-247-3 Variant
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr IXYS
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 64A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V