IMC0603ER22NJ01
detaildesc
IMC0603ER22NJ01
Vishay Dale
型号:
IMC0603ER22NJ01
品牌:
Vishay Dale
封装:
0603 (1608 Metric)
描述:
FIXED IND 22NH 700MA 220MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 38 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.049" (1.25mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Ratings -
Inductance 22 nH
Series IMC-0603-01
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 3GHz