首页 / 固定电感器 / IM06RFCSST3R9K40
IM06RFCSST3R9K40
detaildesc
IM06RFCSST3R9K40
Vishay Dale
型号:
IM06RFCSST3R9K40
品牌:
Vishay Dale
描述:
FIXED IND 3.9UH 1.2A 230 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 60 @ 10MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Ratings -
Inductance 3.9 µH
Series IM-6-RFCS-40
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 76MHz