IB048E096T40N1-CB
detaildesc
IB048E096T40N1-CB
Vicor Corporation
型号:
IB048E096T40N1-CB
描述:
EVAL BOARD FOR VI BRICK IBC
用户指南
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 40A
Product Status Obsolete
Power - Output 300 W
Series VI Brick® IBC
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 1MHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 9.6V
Board Type Fully Populated
Mfr Vicor Corporation
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Utilized IC / Part IB048E096T40N1
Package Box
Voltage - Input 38V ~ 55V