HW-50-19-G-D-866-110
detaildesc
HW-50-19-G-D-866-110
Samtec Inc.
型号:
HW-50-19-G-D-866-110
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 100POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black
Length - Post (Mating) 0.354" (8.992mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.866" (21.996mm)
Length - Tail 0.110" (2.800mm)