HW-21-11-G-D-600-110
detaildesc
HW-21-11-G-D-600-110
Samtec Inc.
型号:
HW-21-11-G-D-600-110
描述:
CONN HDR 42POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 42
Color Black
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.600" (15.240mm)
Length - Tail 0.110" (2.800mm)