HW-20-10-L-D-325-SM
detaildesc
HW-20-10-L-D-325-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-20-10-L-D-325-SM
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Black
Length - Post (Mating) 0.440" (11.176mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.765" (19.431mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.325" (8.255mm)