HW-18-10-FM-S-290-SM
detaildesc
HW-18-10-FM-S-290-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-18-10-FM-S-290-SM
描述:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 18
Color Black
Length - Post (Mating) 0.475" (12.065mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.765" (19.431mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.290" (7.366mm)