HW-15-15-S-Q-200-055
detaildesc
HW-15-15-S-Q-200-055
Samtec Inc.
型号:
HW-15-15-S-Q-200-055
描述:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black
Length - Post (Mating) 0.375" (9.525mm)
Row Spacing 0.200" (5.08mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.055" (1.400mm)