HW-12-08-F-D-276-SM
detaildesc
HW-12-08-F-D-276-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-12-08-F-D-276-SM
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Black
Length - Post (Mating) 0.189" (4.800mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.465" (11.811mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.276" (7.010mm)