HW-08-09-S-D-415-SM-LC-TR
detaildesc
HW-08-09-S-D-415-SM-LC-TR
Samtec Inc.
型号:
HW-08-09-S-D-415-SM-LC-TR
描述:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.250" (6.350mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.665" (16.891mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.415" (10.541mm)