
Samtec Inc.
型号:
HSEC8-140-01-S-DV-A-BL
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 80POS 0.031
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$9.6615
$9.6615
10
$8.69915
$86.9915
25
$8.19508
$204.877
52
$7.98493
$415.21636
104
$7.774838
$808.583152
260
$6.934306
$1802.91956
468
$6.514036
$3048.568848
988
$5.75758
$5688.48904
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 80 |
| Color | Black |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Flange Feature | - |
| Contact Type | Cantilever |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Number of Positions/Bay/Row | 40 |
| Series | Edge Rate™ HSEC8 |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Material - Insulation | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Features | Board Guide, Board Lock, Locking Ramp |
| Package | Tray |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Base Product Number | HSEC8-140 |