HQCEMM750GAH6A
detaildesc
HQCEMM750GAH6A
KYOCERA AVX
型号:
HQCEMM750GAH6A
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 75PF 7.2KV P90 3838
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 7200V (7.2kV)
Temperature Coefficient P90
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Hi-Q®
Thickness (Max) 0.170" (4.32mm)
Package / Case 3838 (9797 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 75 pF