首页 / 针座,公插针 / HMTSW-141-10-L-Q-225
HMTSW-141-10-L-Q-225
detaildesc
HMTSW-141-10-L-Q-225
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-141-10-L-Q-225
描述:
CONN HEADER VERT 82POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Style Board to Board or Cable
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Features -
Contact Length - Mating 0.225" (5.72mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 82
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Series Flex Stack, HMTSW
Row Spacing - Mating 0.200" (5.08mm)
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.505" (12.83mm)
Package Bulk
Shrouding Unshrouded
Mated Stacking Heights -
Overall Contact Length 0.830" (21.08mm)