HE2AN-AC48V
detaildesc
HE2AN-AC48V
Panasonic Electric Works
型号:
HE2AN-AC48V
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 48V
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 55°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 25 A
Coil Current 39 mA
Mounting Type Chassis Mount
Must Release Voltage 7.2 VAC
Product Status Active
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Coil Insulation -
Relay Type General Purpose
Series HE
Operate Time 30 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 48VAC
Mfr Panasonic Electric Works
Must Operate Voltage 33.6 VAC