
ITT Cannon, LLC
型号:
HDX-WGKM0-16UBAL
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
PUSH-PULL PCB RECEPTACLE
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$75.2875
$75.2875
10
$69.08685
$690.8685
25
$66.43008
$1660.752
50
$64.21563
$3210.7815
100
$60.672795
$6067.2795
请发送询价,我们将立即回复。
| Cable Opening | - |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Polyetherimide (PEI), Glass Filled |
| Ingress Protection | IPX8/IPX9K - Water Resistant, Waterproof |
| Voltage Rating | 250V |
| Current Rating (Amps) | 1A, 5A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Ruthenium over Electroless Nickel |
| Shell Size - Insert | 0-16 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | ITT Cannon, LLC |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Features | - |
| Primary Material | Metal |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -51°C ~ 125°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 16 |
| Color | Silver |
| Termination | Solder |
| Shielding | Unshielded |
| Orientation | A |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Series | HDX |
| Package | Bag |
| Shell Material | Brass |
| Base Product Number | HDX-WGKM0 |