
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
HBX472SBBCF0KR
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP CER 4700PF 2KV RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.9785
$0.9785
10
$0.7695
$7.695
50
$0.66709
$33.3545
100
$0.577315
$57.7315
500
$0.436164
$218.082
1000
$0.384854
$384.854
2500
$0.359195
$897.9875
5000
$0.34637
$1731.85
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Tolerance | -20%, +50% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 2000V (2kV) |
| Temperature Coefficient | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | HBX |
| Thickness (Max) | - |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 4700 pF |
| Features | High Voltage |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |
| Lead Style | Straight |