HBC07DRES-S93
detaildesc
HBC07DRES-S93
Sullins Connector Solutions
型号:
HBC07DRES-S93
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 14POS 0.100
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Blue
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder Eyelet(s)
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 7
Series -
Contact Material Beryllium Copper
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)