首页 / 陶瓷电容器 / GRM0335C1H5R1CD01D
GRM0335C1H5R1CD01D
detaildesc
GRM0335C1H5R1CD01D
Murata Electronics
型号:
GRM0335C1H5R1CD01D
描述:
CAP CER 5.1PF 50V C0G/NP0 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 5.1 pF