FW-49-01-G-D-250-075
detaildesc
FW-49-01-G-D-250-075
Samtec Inc.
型号:
FW-49-01-G-D-250-075
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 98POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 98
Color Black
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.370" (9.400mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.045" (1.143mm)