FW-40-05-F-D-510-165
detaildesc
FW-40-05-F-D-510-165
Samtec Inc.
型号:
FW-40-05-F-D-510-165
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Color Black
Length - Post (Mating) 0.165" (4.191mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.675" (17.145mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.510" (12.954mm)