FW-06-04-G-D-511-189
detaildesc
FW-06-04-G-D-511-189
Samtec Inc.
型号:
FW-06-04-G-D-511-189
描述:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.189" (4.800mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.790" (20.066mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.511" (12.979mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)