FHG.1B.307.CLAD52
detaildesc
FHG.1B.307.CLAD52
LEMO
型号:
FHG.1B.307.CLAD52
品牌:
LEMO
描述:
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
用户指南
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 7A
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 307
Contact Material Brass
Mfr LEMO
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Primary Material Metal
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 250°C