FGG.0K.307.SLAC40Z
detaildesc
FGG.0K.307.SLAC40Z
LEMO
型号:
FGG.0K.307.SLAC40Z
品牌:
LEMO
描述:
LKP KEYG 7C SS 4.0MM C BR
用户指南
Cable Opening 0.142" ~ 0.157" (3.60mm ~ 4.00mm)
Backshell Material, Plating Stainless Steel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 2.5A
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 307
Contact Material Brass
Mfr LEMO
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Primary Material Metal
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 200°C