首页 / 陶瓷电容器 / FG20X7R2J683KNT06
FG20X7R2J683KNT06
detaildesc
FG20X7R2J683KNT06
TDK Corporation
型号:
FG20X7R2J683KNT06
描述:
CAP CER 0.068UF 630V X7R RADIAL
库存 : 1500
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
产品信息
参数信息
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FG
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF