FCR-25JT-52-7K5
detaildesc
FCR-25JT-52-7K5
YAGEO
型号:
FCR-25JT-52-7K5
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
描述:
RES 7.5K OHM 5% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 7.5 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W