FCE17A15SC69B
detaildesc
FCE17A15SC69B
Amphenol ICC (Commercial Products)
型号:
FCE17A15SC69B
描述:
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Wire Gauge -
Product Status Active
Backset Spacing 0.590" (14.99mm)
Contact Material Phosphor Bronze
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Filter, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C