EW-11-10-G-S-300
detaildesc
EW-11-10-G-S-300
Samtec Inc.
型号:
EW-11-10-G-S-300
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 11POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 11
Color Black
Length - Post (Mating) 0.200" (5.080mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, EW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.300" (7.620mm)
Length - Tail 0.330" (8.382mm)