首页 / 铝电解电容器 / EKZH350ELL102MK20S
EKZH350ELL102MK20S
detaildesc
EKZH350ELL102MK20S
Chemi-Con
型号:
EKZH350ELL102MK20S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
库存 : 3506
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
产品信息
参数信息
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Ripple Current @ Low Frequency 1.488 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Series KZH
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.48 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 17 mOhms