首页 / 铝电解电容器 / EKXL421ELL820ML30S
EKXL421ELL820ML30S
detaildesc
EKXL421ELL820ML30S
Chemi-Con
型号:
EKXL421ELL820ML30S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 82UF 20% 420V RADIAL TH
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 650 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KXL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.625 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 82 µF